Witamy na stronie naszej małej domowej hodowli kotów rasy Ragdoll -

Hodowla została założona w 2013 roku i jest zarejestrowana w klubie Felis Posnania, który należy do FIFE - największej na świecie międzynarodowej organizacji felinologicznej. FIFE to organizacja zrzeszająca organizacje hodowców kotów rasowych z Europy, Azji oraz Ameryki Południowej. W Polsce rezprezentowana jest przez stowarzyszenie Felis Polonia

Nasze koty są kotami rasowymi, a dokumentem potwierdzającym ich pochodzenie jest rodowód wydany przez FIFE.

Rasowy = Rodowodowy  to podstawa, aby mieć pewność, że nasze koty są czystej linii rasy Ragdoll.

Nasze koty są traktowane jak członkowie rodziny, mają do dyspozycji całe mieszkanie. Towarzyszą nam w każdej chwili codziennego życia, podczas snu - śpią z nami w sypialni, gdy odpoczywamy one są zawsze blisko nas domagając się porcji pieszczot, a gdy przychodzimy do domu witają nas w progu ze spojrzeniem "gdzie byłaś, nie zostawiaj nas samych". Ragdolle są kotami spokojnego usposobienia, bardzo towarzyskie, ciche - miałczą mało, cichutko. Są przyjaźnie nastawione do człowieka i szukają z nim kontaktu, ale nigdy nie są natrętne. Koty rasy ragdoll są wyjątkowo spokojne oraz tolerancyjne wobec innych zwierząt. Uwielbiają zabawy i bardzo chętnie się uczą. Trzeba pamiętać, że jeśli decydujemy się tylko na jednego kota dobrze jest zapewnić mu rozrywkę i ciekawe zajęcia, ponieważ koty te źle znoszą samotność.

W naszej hodowli wszystkie koty hodowlane mają przeprowadzone badania genetyczne w kierunku HCM (kardiomiopatia przerostowa) , PKD (wielotorbielowatość nerek) oraz FeLV (wirus białaczki kotów) i FIV (wirus niedoboru immunologicznego). Wszystkie przebadane koty hodowlane mają wynik negatywny (-/-).

Nasza hodowla jest pod stałym nadzorem weterynaryjnym u dr. wet. Bartłomieja Babińskiego w lecznicy